Szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu białobrzeskiego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach

szkolenie - 23 września 2015 roku

23.09.2015 r. odbyło się kolejne w tym roku szkolenie dla bibliotekarzy z terenu naszego powiatu. Gośćmi biblioteki powiatowej były pracownice Biblioteki Narodowej w Warszawie, panie Sylwia Razcwarkow i Anna Marsula a tematyką spotkania - Format MARC 21,służący do zapisu i wymiany danych, używany w bazach katalogowych i bibliograficznych.

Prowadzące szkolenie przedstawiły w formie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną strukturę rekordu bibliograficznego dla książki oraz przykłady pełnych rekordów bibliograficznych. Po części teoretycznej odbyły się ćwiczenia.

Mam nadzieję, że oferta szkoleniowa Powiatowej Biblioteki Publicznej w Białobrzegach wpłynie pozytywnie na jakość pracy w publicznych bibliotekach miejsko-gminnych i gminnych w naszym powiecie.