Szkolenie dla dyrektorek Bibliotek Publicznych z terenu powiatu białobrzeskiego

szkolenie - 21 maja 2015 rokuDnia 21.05.2015 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Białobrzegach odbyło się szkolenie skierowane do dyrektorek bibliotek publicznych z terenu powiatu białobrzeskiego "Kontrola zarządcza w bibliotece publicznej". Szkolenie przeprowadziła Pani Dorota Olejnik, długoletnia dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Prowadząca zaznajomiła nas z definicją i celem wprowadzenia kontroli zarządczej w instytucji kultury, jej standardów i wytycznych w zakresie samooceny kierownika instytucji kultury oraz planowania i zarządzania ryzykiem. Przedstawiła także przykładowy regulamin kontroli zarządczej dla biblioteki publicznej.

Wiedza, jaką zdobyły panie kierujące bibliotekami w naszym powiecie, pozwoli im na lepsze zarządzanie w sposób zgodny z prawem oraz procedurami wewnętrznymi, efektywny, oszczędny i terminowy.