Szkolenie dla bibliotekarek z terenu powiatu białobrzeskiego.

Opublikowano: wtorek, 13 December 2016

W dniach 07.12. i 13.12.2016 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyły się szkolenia dotyczące zmian w opisie formalnym i rzeczowym obowiązujących w roku bieżącym oraz 2017. Szkolenie przeznaczone było dla bibliotekarek z terenu powiatu białobrzeskiego zajmujących się opracowaniem zbiorów. Poprowadziła je dyrektor biblioteki powiatowej - Jolanta Tomczyk.

Prowadząca szkolenie zaprezentowała materiały przygotowane przez pracownice Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

Dotyczyły one m. in. : zmian w opisie formalnym, związanych z wdrażaniem RDA, nowych pól w formacie MARC 21 (336, 337, 338), stanu prac nad słownictwem i metodyką JHP BN, układu pionowego UKD, zagadnienia Deskryptorów BN, opracowania gier planszowych oraz sygnatur obowiązujących w bibliotekach publicznych. Omówione zostały także najczęściej popełniane błędy w opisie formalnym i rzeczowym.

Wiadomości nabyte na szkoleniach pozwolą osobom opracowującym zbiory w bibliotekach publicznych naszego powiatu na lepsze, zgodne z aktualnymi normami, opracowywanie nowych materiałów bibliotecznych.