Szkolenie bibliotekarzy z terenu powiatu białobrzeskiego w bibliotece powiatowej

Szkolenie - 20 listopad 2015 roku20 listopada 2014 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyło się czwarte w tym roku szkolenie bibliotekarzy z terenu naszego powiatu. Wykładowcą był Pan Włodzimierz Kołacz, pracownik Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego, a tematem szkolenia - „Ochrona i przetwarzanie danych osobowych – aspekty praktyczne”.

Nasz gość w przystępny sposób zapoznał uczestników spotkania z tak ważnym zagadnieniem, jakim jest ochrona danych osobowych w pracy bibliotekarza.

Omówił podstawę prawną, podstawowe definicje, poszczególne etapy przetwarzania i kategorie danych osobowych oraz środki bezpieczeństwa. Podał także, jak powinien wyglądać jeden z ważniejszych dokumentów w instytucji – polityka bezpieczeństwa.

Myślę, że szkolenie to wyjaśniło wiele wątpliwości związanych z tym tematem.

Dzięki niemu my – bibliotekarze unikniemy błędów związanych z pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych osobowych czytelników.