Informacja o otwarciu Biblioteki dla czytelników

Opublikowano: wtorek, 05 May 2020

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 4/2020 z dnia 5 maja 2020 roku Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Białobrzegach, z dniem 11 maja 2020 roku Biblioteka zostaje otwarta dla czytelników w ograniczonym zakresie:

1. Wizyta w Bibliotece będzie możliwa jedynie PO WCZEŚNIEJSZYM TELEFONICZNYM UMÓWIENIU SIĘ NA KONKRETNĄ GODZINĘ (od poniedziałku do piątku). Dzwonić należy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

2. Czytelnicy NIE WCHODZĄ do wypożyczalni.

3. Czytelnicy mogą korzystać jedynie z przedsionka biblioteki (przebywać w przedsionku).

4. Jednorazowo w przedsionku może przebywać 1 czytelnik dorosły (nie dotyczy czytelników z małymi dziećmi).

5. Czytelnicy mają obowiązek być W MASECZCE lub innym zabezpieczeniu nosa i ust (nie dotyczy dzieci do lat 4).

6. Czytelnicy NIE MOGĄ SAMODZIELNIE WYBIERAĆ KSIĄŻEK Z PÓŁEK.

7. KSIĄŻKI NALEŻY ZAMÓWIĆ telefonicznie, mailowo lub przez katalog online (w godz. 20.00-8.00) CO NAJMNIEJ 1 DZIEŃ WCZEŚNIEJ.

8. KSIĄŻKI od czytelnika ODBIERA I PODAJE BIBLIOTEKARZ.

9. Wszystkie zwrócone KSIĄŻKI PRZECHODZĄ 10-dniową KWARANTANNĘ.

10. CHORYCH lub z objawami charakterystycznymi dla chorób wirusowych CZYTELNIKÓW PROSIMY O NIEPRZYCHODZENIE do Biblioteki.

11. OBSŁUGA CZYTELNIKÓW ODBYWA SIĘ JEDYNIE W ZAKRESIE WYPOŻYCZEŃ I ZWROTÓW MATERIAŁÓW BIBLIOTECZNYCH. Niemożliwe jest korzystanie z czytelni, komputerów i ksero.

Uprzejmie prosimy wszystkich Państwa o wyrozumiałość i przestrzeganie powyższych zasad, w trosce o wspólne bezpieczeństwo.

Powyższe zasady korzystania z Biblioteki opracowano zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju www.gov.pl oraz Biblioteki Narodowej www.bn.org.pl.

Odsłony: 293