Spotkanie - szkolenie w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach

Szkolenie - 6 listopada 2015 roku6 listopada 2014 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Białobrzegach odbyło się kolejne (trzecie w tym roku) szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu białobrzeskiego.

Adresowane było ono w szczególności dla dyrektorów i głównych księgowych instytucji kultury.

Tym razem gościła w naszej bibliotece Pani Wioletta Guzek – kierownik archiwum w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy, Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego.

Tematem spotkania była „Instrukcja kancelaryjna w instytucjach kultury. Obowiązki i zadania”.

Nasz gość w formie wykładu przedstawił główne zagadnienia dotyczące powyższej tematyki. Omówił obowiązującą podstawę prawną dotyczącą instrukcji kancelaryjnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt właściwego dla biblioteki publicznej, w tym kategorie archiwizowania, zasady przechowywania i brakowania dokumentów.

Prelegentka chętnie odpowiadała na liczne pytania uczestników szkolenia, również w czasie przerwy. Zachęcała do wspólnej pracy nad opracowaniem jednolitego wykazu akt dla bibliotek z terenu naszego powiatu.

Mam nadzieję, że szkolenie to rozwiało wiele wątpliwości nurtujących dyrektorów i głównych księgowych dotyczących instrukcji kancelaryjnej w ich jednostkach, a spotkanie przyczyni się do zacieśnienia współpracy bibliotek na naszym terenie.